Kas reisides on võimalik säästa?

esmaspäev november 16, 2015

Viimasel kahel nädalal on Eestis väga palju juttu olnud reisimisest. Peamiselt muidugi probleemidest, mis seotud rahvusliku lennukompanii pankrotiga. Samas on jõulud tulemas ning tänavu langevad pühad kalendriga kokku peaaegu ideaalselt nii, et paljude jaoks on jõulude ja aastavahetuse paiku vähemalt kaks nädalat nö vaheaega.

Ja sellistel puhkudel inimesed ikka reisivad. Kas siis teise Eesti otsa vanematele ja vanavanematele külla, aga sageli ka niisama puhkama, sest lastel on koolivaheaeg. Reisimine pole kaugeltki odav lõbu, aga seda oskuslikult planeerides on võimalik üsna korralikult kokku hoida.  

Toome mõned head soovitused, kuidas seda teha:

 1. Ööbimine. Lihtne variant on minna hotelli, kuid see on ka kõige kulukam võimalikest. Kui hotellimugavused sind ei paelu ning kavatsed sihtkohas palju ringi liikuda ja vähe magada, on üheks võimaluseks tegeleda näiteks nn. sohvasurfamisega.

  On mitmeid keskkondi (n. www.couchsurfing.com), mis viivad kokku inimesi, kes on nõus enda juurde koju kas tasuta või väga väikse raha eest lubama võõraid, paremal juhul neile ka linna tutvustama ja koos lõbusalt aega veetma.

  Kui siiski soovite pisut privaatsemat ööbimist, tasub lisaks hotellidele ja hostelitele kaaluda ka korteri rentimist. Suurema seltskonnaga minnes on see kokkuvõttes odavam ning lisaks saab kõvasti kokku hoida toidult, kui korteris on olemas köök. Hea nipp on selliste korterite otsimisel kasutada lisaks ülemaailmsetele portaalidele (n. www.airbnb.com või www.booking.com) ka kohalikke sihtkohariigi portaale. Sageli on sama korteri hinnavahe kordades ülemaailmsete keskkondade kahjuks.

 2. Soodsad paketid. Kui Sul pole kindlat sihtkohta veel välja valitud ning paigas üksnes eelarve, tasub vaadata erinevaid lehekülgi, mis koondavad endas häid pakkumisi. Ühelt poolt vautšeriportaalid (tuntuim www.cherry.ee), aga väga häid lennupiletite ja majutuse kombosid leiab ka www.reisidiilid.ee lehelt.
 3. Lennukipiletid. Kui siiski on plaan lennata, siis tasub seda varakult ette planeerida. Või siis üldse mitte ette planeerida, sest lennupiletid on soodsaimad just pikalt ette broneerides või viimasel hetkel valides.
 4. Üldiselt on erinevate lennufirmade pakkumisi ise kombineerides võimalik lennata kordades soodsamalt, kui pakuvad kohalikud reisibürood. Kuigi tõsi, see eeldab teatavat paindlikkust – võivad olla suuremad ooteajad lennujaamades, piirangud pagasile ning ka oht, et kui ei osta ühte piletite paketti (nn. connected flight), võid järgmisest lennust maha jääda.

  Paljude jaoks kaalub hinnavõit aga need riskid üles. Häid lennupakkumisi võid otsida näiteks www.bookinghouse.ee, www.skyscanner.com, www.azair.eu jt lehekülgedelet.

  Söö korralikult. See võib küll kõlada naljakalt, ent igaüks, kes on vähegi ringi rännanud, teab ilmselt, et kõige odavam on süüa kõht regulaarselt ja korralikult täis. Seevastu iga paari tunni tagant teeäärses bensiinijaamas kabanossi või võileiba „tankides“ kulub raha väikeste summadena kokkuvõttes kõvasti rohkem. Lennujaamas pakutavate söökide hinnad on omakorda veel kõvasti krõbedamad.

 

Tagasi teemade juurde