Siit leiate vastused sagedamini esitatavatele küsimustele. Kui Te ei saanud oma küsimusele vastust, võtke meiega ühendust telefonil 880 3210.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED JA VASTUSED

Kui taotlete laenu interneti teel, näete vastust koheselt oma arvutiekraanil. Juhul kui taotlus vajab edasist menetlemist, saadame vastuse e-posti aadressile.

Laenusumma kanname Teie isiklikule taotluses märgitud arvelduskontole 2 pangapäeva jooksul, kui Teie laenu lõppotsus on positiivne peale kontoväljavõtte esitamist viimase 6 kuu kohta ja laenuleping ning laenutingimused allkirjastatud digitaalselt või posti teel.

Raha kantakse üle Teie poolt laenulepingus ära märgitud isiklikule pangakontole.

Pangas on kasutusel annuiteetmaksegraafik, mis tähendab, et igas kuus tuleb tasuda ühesuurune kuumakse. Annuiteetmaksegraafiku alguses moodustab intress suurema osa kuumaksest ja lõpupoole põhiosa.Oma ligikaudse kuumakse saate välja arvutada meie kodulehel asuva laenukalkulaatori abil. Laenu igakuise tagasimakse täpset summat näete oma esimese arve pealt, kuna allkirjastatud lepingus ja maksegraafikus kajastatud summa on arvestatud taotlemise hetkeseisuga , täpne osamakse suurus ja esimene maksetähtaeg arvestatakse aga laenu väljamakse kuupäeva seisuga.

Laenu kiirema või varasema tagasimaksmise eest lisatasu ei võeta. Laenu ennetähtaegsel tagastamisel tuleb tasuda laenujääk, intress ja laenuhaldustasu kuni tagastamise päeva seisuni. Kui soovite laenu osaliselt või kogusummas tagasi maksta lühema perioodi jooksul või ennetähtaegselt, siis tuleb kirjalikult informeerida klienditeenindust täpsest tagastamise kuupäevast. 

 

Jah, võite küll ja sellest ei tule eraldi klienditeenindust teavitada.

Enne oma isikuandmete internetis salvestamist peate olema veendunud, et Teie internetiühendus on ohutu. TFBank.ee's kasutame me HTTPS'i ühendust, mis tähendab, et teiepoolne ühendus meie süsteemiga on krüpteeritud. Roheline tabalukukujutisega aadressiväli Teie brauseris viitab ohutule ühendusele. Te võite vajutada tabalukukujutisele kindlustamaks sertifikaadi autentsust.

Kui tasute oma igakuiseid makseid vastavalt laenutingimustele, on Teil võimalik laenusummat suurendada maksimaalselt kuni 10 000 €. Laenusumma suurendamise taotluse esitamise võimalus tekib, kui Teie viimase laenutaotluse käsitlemisest on möödunud vähemalt 3 kuud ja olete tasunud vähemalt 2 osamakset õigeaegselt. Taotlusele lisaks tuleb esitada e-posti teel viimase 6 kuu kontoväljavõte bdoc formaadis.

Maksevaba kuu taotlemise eelduseks on eelnevate kuude korrektne laenu osamaksete tasumine. Maksevaba kuu kasutamise soovi korral tuleb esitada kirjalik avaldus posti või e-maili teel hiljemalt 1 tööpäev enne maksetähtaega, mis on iga kuu 10-nes ja teavitada puhatud kuu intresside tasumise valik ning uue maksegraafiku allkirjastamise viis (digitaalselt või posti teel):

   1. tasute puhatud kuul vaid maksevaba kuu intressi ja laenuhaldustasu,
   2. tasute maksevaba kuu intressi ja laenuhaldustasu koos järgneva kuu osamaksega,
   3. tasute puhatud kuul 0 € ja puhatud kuu intressid jaotatakse tuleviku perioodide peale.

Pangal on õigus maksevaba kuu võimaldamisest keelduda.

Kui olete oma elukohta muutnud, teavitage koheselt meie klienditeenindust kas telefoni või e-posti teel.

TF Bank AB (publ.) Eesti filiaal väikelaenu ja autolaenu arvelduskontonumber on EE632200221033498837, järelmaksu arvelduskontonumber on EE222200221063624671 ja Halens krediidikonto arvelduskontonumber on EE732200221063624626. Teile saadetakse iga kuu emaili teel arve, millel on ära toodud makserekvisiidid. Palume alati märkida ülekandekorraldusele viitenumber. Võimalus on tellida ka e-arve enda internetipanka ja sõlmida juurde e-arve püsimaksekorraldus.

Jah, palume selleks tellida endale e-arve enda internetipangas või www.arved.ee lehel ja sõlmida juurde e-arve püsimakseleping.

Kui e-arvet ei soovi, siis soovitame sõlmida enda makserekvisiitidega püsikorraldus, kuna igakuise osamakse kuupäev ja summa ning rekvisiidid ei muutu, kui tasumine toimub korrektselt.

 

Igakuine makse peab olema laekunud kuu 10-ks kuupäevaks. Kui 10-s kuupäev satub nädalavahetusele (laupäev, pühapäev, riiklik püha), peab makse olema laekunud sellele eelnevaks tööpäevaks. Igakuist maksetähtaega ei ole võimalik muuta.

Võta ühendust ja teavita, millest tekkinud makseraskus ja kuna ning kui palju on võimalik maksta.
Makse tasumata jätmisel, väiksemas summas tasumisel või hilinemisel LISANDUB EELNEVA KUU OSAMAKSE JÄRGMISELE ARVELE ja tasumata põhiosalt arvestatakse viivist, mis on 24,15% aastas ning saadetakse emaili ja posti teel tasuline meeldetuletuskiri, mille kulu 4,15€ lisatakse järgmisele arvele. Samuti tuleb arvestada automaatsete meeldetuletuskõnede, sms-ide, e-posti ja kirjadega. Kui osamakset ei ole tasutud maksetähtajaks, mis on iga kuu 10-nes, siis pank arvestab allkirjastatud laenulepingu tingimuste kohaselt antud kuupäeva seisuga mittetasutuks osamakse ja koostab tasulised meeldetuletuskirjad, mis väljastatakse kuni järgneva arve koostamiseni. 

 

Maksekinnitust Teile ei saadeta. Tasutud eelneva perioodi makse kajastub Teie järgmisel arvel. Kui makse kohale pole jõudnud, siis tuletatakse mittetasumist meelde sms, kõne, emaili või posti teel.

TF Bank AB (publ.) Eesti filiaal arved koostatakse ja  saadetakse välja Teie e-postiaadressile (kui e-mail puudub, edastatakse arve posti teel) iga kuu 26-ndal kuupäeval. Maksetähtaeg on järgneva kuu 10-nes kuupäev. Arvelt leiate osamaksete tasumiseks makserekvisiidid kui laenu väljamakse seisuga arvestatud täpse osamakse summa. Võimalik on ise tellida igakuine arve e-arvena enda internetipanka sõlmides juurde e-arve püsimakseleping. E-arve saate tellida ka lehelt www.arved.ee